Põhisisu juurde
Promoting diversity in the EU
Banner
ELi mitmekesisus 2025 – algatused

#EUDiversityMonth #DiversityCapitals

Mitmekesisuse ja kaasamise jõud

Võrdõiguslikkus ja mitmekesisus on Euroopa Komisjoni peamine prioriteet. Selleks et võidelda diskrimineerimise vastu ja edendada võrdsemat ühiskonda, on komisjon võtnud kasutusele ennetava lähenemisviisi koos sihipäraste tegevuskavade ja meetmetega.

Seoses oma kohustusega edendada Euroopas kaasavamaid ja õiglasemaid ühiskondi annab Euroopa Komisjon neljandat korda välja Euroopa kaasamise ja mitmekesisuse pealinnade auhinna. Algatus täiendab igal aastal korraldatavat Euroopa mitmekesisuse kuud, mille raames suurendatakse teadlikkust mitmekesisuse ja kaasatuse tähtsusest töökohal ja meie ühiskonnas. 

Visual of the European Capitals of Inclusion and Diversity Award

Euroopa kaasamise ja mitmekesisuse pealinnade auhinnaga tunnustatakse, tutvustatakse ja tõstetakse esile sellise linna või piirkonna parimaid tavasid, mis võivad olla teistele Euroopa linnadele inspiratsiooniallikaks mitmekesisema ja kaasavama keskkonna loomisel oma kodanikele. Selle eesmärk on tunnustada mitmekesisust edendavaid parimaid tavasid.

EU Diversity Month

Mais tähistatakse kogu ELis Euroopa mitmekesisuse kuud. Kutsume ettevõtteid ja organisatsioone kogu Euroopas üles ühendama jõud Euroopa Komisjoniga, et juhtida tähelepanu mitmekesisuse ja kaasatuse tähtsusele töökohal ja ühiskonnas, korraldades kogu maikuu jooksul üritusi ja tegevusi.

Euroopa mitmekesisuse hartad aitavad avaliku ja erasektori organisatsioonidel kogu ELis kujundada ja rakendada tõhusat mitmekesisuse ja kaasamise poliitikat. Harta allkirjastamisega võtavad organisatsioonid avalikult kohustuse edendada mitmekesisust ja kaasatust töökohal. Mitmekesisuse hartasid hallatakse riiklikul tasandil, kusjuures iga riigi kohta on üks harta.

EU Diversity - Event

Ühinege meiega, kui kuulutame välja neljanda Euroopa kaasamise ja mitmekesisuse pealinnade auhinna võitjad ning avame 2025. aasta Euroopa mitmekesisuse kuu. Saage teada, millised Euroopa paigad on kaasatuse eestvedajad ning kuidas teie organisatsioon saab kasutada mitmekesisust ja kaasatust, et edendada vaimset tervist ja heaolu töökohal.